İnceleme: Caner Eler – TEDxITU 2013

Ülke topraklarında yol bisikletini son 7-8 yılda izlemeye başlayan hemen herkesin yakından tanıdığı bir isim Caner Eler. Tabii aslında sadece bisiklet anlatmıyor, basketbol, atletizm, gerekirse futbol, hatta çim hokeyi bile anlattığını biliyorum. Yine de sadece bunlarla sınırlamayayım, eminim arada başka sporları da anlatıyordur. Ama kendisinin de aşağıdaki videoda anlattığı gibi ilk “Tour de France” anlatıcısı olarak tanınmaya başlanıyor. Hala da bugün anlatmaya devam ediyor. 21 etap, etap başına ortalama 5 saat canlı yayın desek, 3 hafta boyunca 100 saatin üzerinde bizlere bisikleti, Fransa’yı, Fransa Turu’nu, bisikletçileri, hikayelerini, yarışı, kuralları, coğrafyayı, tarihi anlatıyor.

caner eler tedx 2013 photo 02

caner eler tedx 2013 photo 01

Kendisini yayında yüzlerce saat dinlemiş olsak da aslında kendisini o kadar yakından tanımıyoruz. Eğer tanımak isterseniz, aşağıdaki videoyu izlemeniz yeterli olacaktır diye tahmin ediyorum. Ben ayrı zamanlarda iki kere izledim. İlki video ilk yüklendiği zaman (2014’ün başında), diğerini ise bu hafta içi, yazıyı yazmadan önce.

Caner Eler, 2013 Aralık’ta ITU’de gerçekleşen TEDx’e konuk olmuş ve hayat hikayesini anlatmış bir anlamda. Çocukluğundan, neredelerde okuduğundan, spor merakının ne zaman, nasıl başladığından, kanserle mücadelesinden, Eurosport ekibine nasıl katıldığından oldukça samimi ve akıcı bir şekilde bahsediyor. Bunun dışında spor tarihinden de birkaç anekdot aktarmayı ihmal etmiyor.

Yarım saatin üzerinde bir video ve iki izleyişimde de bir solukta sonuna geldim ve hiç sıkıldığım olmadı.

Keyifli seyirler.

Sayfanın oluşturulma tarihi: 19 Temmuz 2014
Sayfanın son güncellenme tarihi: 19 Temmuz 2014

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir