2013 Formaları: Euskaltel Euskadi

Euskaltel – Euskadi de sponsor değişikliği yok ama belki de daha önemli bir değişiklik var. Artık takımda sadece Bask kökenliler yer almıyor. Hatta İspanya ile de sınırlı kalmamışlar direk olarak başka ülkelerden bisikletçilere de artık kapılarını açıyorlar.

Bunun yanında formanın ana renkleri aynı kalmasına rağmen önemli değişiklikler göze çarpıyor. Formanın önüne gözden kaçması mümkün olmayacak boyutlarda bir kelebek eklenmiş. Bu sponsor Euskaltel’in kelebeği. Bununla birlike formanın önünde sol kolda Bask bayrağının renkleri göze çarpıyor. Aynı şekilde şortun arkasında da bu renkleri görebiliyoruz.

Yalnız fark ettiğim ufak bir detaya değinmeden geçmeyeyim. Bahsettiğim bu bask renklerini takım sunumunda bisikletçilerin üzerinde göremedik. Hem Bask renkleri yoktu hem de Bask renkleri olmayında kollardaki siyah bölgeleri de kaldırmışlar, oraları da turuncu yapmışlardı. Takım 2013’te hangisini kullanacak bunu biraz daha bekleyip göreceğiz sanırım.

Düzeltme: Kadir Can Türkoğlu ‏@Can_Tired arkadaşımız Twitter’dan takım fotosunda Bask bayrağının renklerinin az da olsa göründüğü konusunda beni uyardı. Tekrar inceledim ve evet hakikaten öyleymiş. Sadece bu ilk fotoğrafta gördüğümüz kadar belirgin değil gibi ve siyah bölge de biraz daha küçültülmüş sanki. Teşekkürler Kadir Can!

Takımın iki lideri Igon Anton ve Samuel Sanchez:

Ortada Fas Ulusal Yol Şampiyonu Tarik Chaoufi:

Kaynaklar:

[1] http://ibanmayoblog.blogspot.com/
[2] http://www.as.com/ciclismo/foto/presentacion-oficial-equipo-euskaltel-euskadi/20130109dasdascic_9/Ies
[3] http://www.cyclingnews.com/news/photos/sanchez-targets-giro-title-for-euskaltel/248139
[4] https://www.facebook.com/NoticiasdeEmpresas/
[5] http://tourdejose.com/2012/12/18/euskaltel-team-kit-2013/

Sayfanın oluşturulma tarihi: 19 Ocak 2013
Sayfanın son güncellenme tarihi: 20 Ocak 2013

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir