2013 Formaları: Omega Pharma – Quick-Step

Omega Pharma – Quick-Step 2012’yi başarılı geçiren takımlardan biriydi. Her ne kadar büyük turlarda genel klasman anlamında çok başarılı bir bisikletçi çıkaramasalar da, Boonen’ın mükemmel parke taşı serisi sayesinde seneyi kurtardılar. Bu seneye girerken Mark Cavendish’i de kadrolarına kattılar ve büyük turlardaki etap galibiyetleri açısından da oldukça güçlenmiş oldular. Tabii sprint treni oluşturulması, yarışların paylaşılması gibi konularda ne kadar başarılı olduklarını aylar geçtikçe göreceğiz. Ama şimdiden görünen o ki, başarı potansiyelleri oldukça yüksek.

Forma tasarımında çok fazla bir  değişiklik yok. Formanın önündeki UCI Team Time Trial logosu gözlerden kaçmıyor yine de. UCI’ın nasıl bir logo tasarlayacağı merak ediliyordu, ama görüyoruz ki son derece basite kaçmışlar. Standart UCI logosunun altına bir Team Time Trial yazısı kondurmuşlar o kadar.

Formanın üst kısmında hem önde, hem de arkada noktalı bir desene geçildiğini görüyoruz. Değişiklik açısından güzel olmuş. Ama genel olarak formaları çok kalabalık görünüyor bana. Bu hem sponsor sayısının fazla olmasından hem de sponsor isimlerinin çift kelimeden oluşmasından kaynaklanıyor sanki. Sonuçta gözü yoran bir tasarım çıkıyor ortaya.

Bir diğer yenilik ise, formanın arkasında bisikletçilerin Twitter hesaplarının isimlerine yer verilmiş olması. 2. fotoğrafta Tom Boonen’ın hesabını görüyoruz mesela. Sosyal medyanın da forma tasarımlarının içine girmesi çok olumlu, bu konuda tebrik ediyorum kendilerini.


Tour Down Under People’s Choice Classic Takım Sunumu

Eski dünya yol şampiyonu çizgileriyle yeni transfer Mark Cavendish

2012 Belçika Ulusal Yol Şampiyonu Tom Boonen

2011 ve 2012 Dünya Bireysel Zamana Karşı Şampiyonu Tony Martin ve Zdenek Stybar

2012 Polonya Ulusal Yol Şampiyonu Michal Golas

Kaynaklar:

[1] https://twitter.com/opqscyclingteam
[2] http://www.omegapharma-quickstep.com/
[3] https://www.facebook.com/opqscyclingteam
[4] http://tourdejose.com/2012/12/19/omega-pharma-quick-step-team-kit-2013-2/

Sayfanın oluşturulma tarihi: 29 Ocak 2013
Sayfanın son güncellenme tarihi: 29 Ocak 2013

This article has 1 comments

  1. Pingback: 2014 Formaları: Omega Pharma – Quick-Step : Bisiklet Sporu

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir