2014 Formaları: BMC

BMC’nin forması sevdiğim formalardan. Arkalarında muhtemelen pelotonun en sağlam finansal gücü olduğu için formalarının sağına solu bir sürü sponsor reklamı almaya ihtiyaçları yok. Böyle olunca da tabii forma tasarımı için daha fazla seçenekleri oluyor. Onlar da bu şansı iyi kullanıyorlar.

Kırmızı/Siyah tasarım zaten peloton içinde BMC’ye özgü, her ne kadar aynı renkleri benzer şekillerde kullananlar olsa da, bu renk kombinasyonu BMC ile biliniyor ve peloton içerisinde de rahatlıkla seçilebiliyorlar.

Formalarında geçen seneye göre pek bir değişiklik yapmamışlar, hatta kendi resmi hesaplarından bile “Hiç değişiklik yok” anlamında paylaşımlar yapmışlardı. Ama bence ufak bir değişiklik var. O da şortun ön alt kısmındaki kırmının tonunun biraz açılması. Şu dikdörtgenlerle bezeli bölge var ya, orayı kastediyorum. Evet çok küçük çapta bir değişiklik ama dikkatimi çekti.

Onun dışında da sanırım geçen seneye göre bir değişiklik olmadığını kabul edebiliriz.

bmc phinney 2014

Taylor Phinney yeni formayla

bmc phinney 2014 photo 2

bmc phinney 2014 photo 3

Yukarıdaki iki fotoğrafta Phinney eski formasını giyiyor olabilir. Paylaşımlar sadece birkaç gün önce yapılmıştı ama yeni forma olup olmadığından emin olamadım. 

bmc team presentation 2014 photo 02

Grenchen/İsviçre’de yeni açılan Velodrome Suisse, BMC takımının 2014 sunumuna ev sahipliği yaptı.

bmc team presentation 2014 photo 01

bmc team presentation 2014 photo 03

İşte BMC 2014 kadrosu ve formaları. Aslında bildiğiniz gibi bisikletçiler yeni yıl olmadan transfer olmuş olsalar da yeni takımlarının formalarını giyemiyorlar. Ama böylesine bir organizasyon düzenleyip yeni transferleri eski takımlarının formalarıyla basına tanıtmak çok da işlerine gelmeyeceği için BMC, bisikletçilerin eski takımlarından gerekli izinleri almış ve bu sayede herkesi BMC formalarıyla görebiliyoruz. Ama sunum sonrasında antrenmanlarda yeni transfer olan bisikletçiler yine eski takımlarının formalarını giyecek :) (yeni yıla kadar)

bmc team presentation 2014 photo 04 resized

Sonuçta bir İsviçre şirketi değiller mi? O zaman gelsin çikolatalar.

Kaynaklar:

 1. https://www.facebook.com/BMCProTeam
 2. https://twitter.com/BMCProTeam/
 3. http://www.nytro.com/blog/meet-taylor-phinney-at-nytro-dec-13-2013/
 4. http://www.flickr.com/photos/bmcproteam/

Sayfanın oluşturulma tarihi: 14 Aralık 2013
Sayfanın son güncellenme tarihi: 14 Aralık 2013

This article has 3 comments

 1. Pingback: 2015 Formaları: BMC | Bisiklet Sporu

 2. Linda Reply

  Muchas gracias por el esfuerzo de desarrollo para discutir esto, me parece muy importante esto y como estudiar mucho más sobre este tema. Si es posible, a medida que adquiera experiencia, ¿le importaría actualización cill.vidaoncineocom tener una gran información mucho más? Es muy beneficioso para mí.

 3. autofinanzierung ohne schlussrate Reply

  Erzurum Yarışma sonuçları: Geleneksel.Minikler..(Van)Geleneksel Yıldızlar..(Ağrı)..Geleneksel Gençler..(Ağrı)..Geleneksel..Halkeğitim..(Ağrı)..Stilize..Minikler..(Van)..Stilize..Yıldızlar..(Van)..Stilize..Gençler..(Van)..Stilize..Halkeğitim..(D.beyazıt..) Yarışmayı yakından Takip ettim Stilize dalda Tam Bir kaos Sözkonusuydu Gerçektende Iğdır Halkeğitim Merkezi Harcandı Eğer mümkünse Görsel Yayından Faydalanabilirsiniz Lakin Geleneksel Dalda Hakedenler Aldı birinciliklerini Ama Stilize Dal Kesinle Doğubeyazıtın hakkı değildi İyi Çalışmalar..

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir