2014 Formaları: Garmin – Sharp

2014 için şu ana kadar açıklanan en güzel değişikliklerden birisi Garmin – Sharp’tan geldi. Pelotonun çok da beğenmediğim bir şekilde giderek siyaha bürünmesine böylece biraz panzehir olmuş oldular. Sanırım 4, 5 sene önce Garmin mavi/siyah ağırlıklı bir tasarıma geçerken, Vaughters “Birkaç seneye bunun pelotonda yaygınlaşacağını göreceğiz” kıvamında bir açıklama yapmış. Detaylardan çok emin değilim ama aklımda bu şekilde kaldı.

Formada arta arkaplanı siyah olan bir bölge artık yok, buralar beyaz üzerine siyah yazı olacak şekilde değiştirilmiş. Garmin ile özdeşleşen baklava desenlerini de hem önde, hem de arkada görebiliyoruz.

Formanın üst ön kısmında gördüğümüz yan sponsorlarda da değişiklikler var. Mesela New Balance gözlerden kaçmıyor.

Formadaki asıl değişiklik ise arkada. Formanın arkası dikey olarak ikiye bölünmüş, solda Cervelo’yu görüyoruz, sağda ise dikey yazılarla Garmin ve Sharp. Dikey şeritler formanın en yukarısından, en aşağısına kadar da devam ediyor ve bence oldukça güzel durmuş. Bir yenilik, bir tazelik katılmış.

Dikey şeritler pelotonda kullanılması gerektiği kadar kullanılmıyor gibi. Geçen sene Cannondale’de görmüştük ama bu sadece ortadaki şeritlerden ibaretti, Garmin ise bunu bir adım daha öteye taşıyıp sponsor isimlerini de bu şekilde yazmış.

Formaları tabii ki Castelli üretiyor.

Son olarak da formanın arkasındaki bir detaya dikkatinizi çekmek istiyorum. Dünya Doğayı Koruma Vakfı’nın panda logosuna dikkat ettiniz mi? Garmin – Sharp, herhangi bir ücret talep etmeden bu logoya formalarda yer vermeye karar vermiş. Hem bu vakfın destekledikleri bisiklet sporuyla özdeşleşiyor, hem de bildiğiniz gibi Dan Martin’in Liege – Bastogne – Liege zaferinden beri takımın maskotu panda olduğu için, bunun mantıklı bir hamle olduğunu söyleyebiliriz.

 

2014-kit-front-back garmin 2014 back garmin 2014 front

Geçen senenin formaları nasıldı diye merak edenler için -> 2013 Formaları: Garmin – Sharp – link

Kaynaklar

  1. http://www.slipstreamsports.com/2014/01/03/team-garmin-sharp-releases-2014-kit-and-announces-collaboration-with-wwf
  2. http://wwf.panda.org/what_we_do/how_we_work/businesses/corporate_support/product_licensing/team_garmin_sharp.cfm
  3. http://inrng.tumblr.com/post/72081099770/garmin-sharps-jersey-for-2014

Sayfanın oluşturulma tarihi: 04 Ocak 2014
Sayfanın son güncellenme tarihi: 04 Ocak 2014

This article has 1 comments

  1. Pingback: 2015 Formaları: Cannondale – Garmin | Bisiklet Sporu

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir