2013 Formaları: RadioShack Leopard Trek

RadioShack 2012’ye büyük umutlarla başlamıştı. 2011’de Schleck kardeşlerin Tour de France podyumunda yer alması, iştahları arttırmıştı ama 2012 hiç beklemedikleri bir şekilde geçti. USADA’nın US Postal araştırması sonrasında Bruyneel takımdan ayrılmak zorunda kaldı. Bu yetmedi Frank Schleck’in doping testi pozitif çıktı ve Tour de France’tan çekildi ve sezonun geri kalanında da yarışamadı. Andy Schleck ise Criterium du Dauphine bireysel zamana karşı etabında düşüp omurgasından sakatlandı ve sezonun geri kalanında düzelemedi. Gerçekten kabus gibi bir senaryo.

Buna rağmen, Cancellara Tour de France’ta 1 hafta sarı mayoyu giydi ve Haimar Zubeldia genel klasmanı ilk 10’da tamamladı. Takım olarak takım klasmanını da kazanmayı bildiler. Gerçekten yabana atılmayacak başarılar bunlar.

2013’e girerken yan sponsor Nissan çekildiğini açıkladı ve formalar da buna göre yenilendi. Genel olarak çok ciddi bir değişiklik yok bunun haricinde. Formanın önünde ortadaki yatay kırmızı ve turkuaz şeritlerin arasındaki beyaz şerit kaldırılmış. Diğer türlü iyice ulusal şampiyon formasına benziyordu zaten, mantıklı bir değişiklik olmuş.

Andy Schleck’ten sonra takımın bir diğer genel klasman iddialısı Haimar Zubeldia 

RadioShack Leopard, Tour Down Under 2013’te

RadioShack Leopard 2013 Takım Sürüşü

RadioShack Leopard 2013 Takım Sunumu, Tour Down Under’da yarışan bisikletçiler burada mevcut değiller.

Kaynaklar:

[1] http://www.radioshackleopardtrek.com/
[2] https://twitter.com/RSLT
[3] https://www.facebook.com/RadioShackLeopardTrek
[4] https://twitter.com/hzubeldia

Sayfanın oluşturulma tarihi: 30 Ocak 2013
Sayfanın son güncellenme tarihi: 30 Ocak 2013

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir