2013 Formaları: Saxo – Tinkoff

Saxo – Tinkoff, bu sene başında çok endişeli bir takımdı. Nedeni ise çok basit, WorldTour lisansı. Genelde tahminler World Tour lisansı alamayacakları yönündeydi ama çıkan sonuç tahmin edilenin aksine oldu. Tabii bunda Katusha’ya lisans verilmemesinin payı büyük.

Geçen seneyi Contador’un cezasının bitmesini bekleyerek geçirmişlerdi. Bu sene ise muhtemelen çok farklı olacak. Dani Navarro gibi çok önemli bir domestik takımdan ayrıldı ama önemli yeni transferler var: Nicholas Roche, Roman Kreuziger, Timmy Duggan, Matti Breschel

Daha Temmuz’a çok var ama bana kalırsa Contador, Tour de France’a en büyük favori olarak gidecek. Ama en azından bu sene 2012 Tour’una göre çok daha keyifli bir Tour izleyeceğimizi şimdiden biliyoruz.

Formaya gelecek olursak çok büyük bir değişiklik göze çarpmıyor. Anladığım kadarıyla sarı bölge biraz daha genişletilmiş. Saxo-Tinkoff formasını seviyorum. Sarının peloton içinde yeterince kullanılmadığını düşünüyorum. Saxo-Tinkoff’un kullandığı sarı tonu da son derece yerinde.

Saxo – Tinkoff, Tour de San Luis öncesi antrenmanda

2012 ABD Ulusal Yol Şampiyonu Timmy Duggan

Takımın lideri Alberto Contador, Tour de San Luis 2013 bireysel zamana karşı etabında

Kaynaklar:

[1] http://teamsaxotinkoff.com
[2] https://www.facebook.com/riiscycling/
[3] https://twitter.com/TeamSaxoTinkoff
[4] http://tourdejose.com/2012/12/20/saxo-tinkoff-team-kit-2013/

Sayfanın oluşturulma tarihi: 30 Ocak 2013
Sayfanın son güncellenme tarihi: 30 Ocak 2013

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir