2014 Formaları: Belkin

Rabobank -> Blanco -> Belkin değişiklikleri 2012 Ekim’i ve 2013 Haziran’ı arasında gerçekleşmişti. Gerçekten de takımın en güncel ismini hatırlamak ve hatta daha zoru formasını tutturabilmek kolay olmamıştı. Rabobank’ın turuncusundan Blanco’nun mavi/siyah/beyazına sonra da Belkin’in yeşil/siyahına geçti takım. Neyse ki Belkin’in devralmasından sonra bir daha büyük bir değişiklik olmadı.

Takımın 2014 formaları da 2013 Fransa Turu’ndan beri gördüğümüz formalarla hemen hemen aynı. Tabii ki bisikletlerde Giant -> Bianchi değişikliği yaptıkları için, formada da Giant’ın yerine Bianchi gelmiş durumda. Bunun yanında forma üreticisi Santini’nin de logosunu görebiliyoruz.

Evet Belkin formasının da büyük çoğunluğu siyah renkten oluşuyor ve “karanlık” pelotona katkıda bulunmuş oluyor ama yine de Belkin formasını seviyorum. Bunun önemli bir nedeni kendilerine has bir yeşil kullanmaları ve bu şekilde rahatlıkla seçilebilmeleri -yeşilin bende puanı yüksektir. :)- Az önce belirttiğim gibi formanın büyük çoğunluğu siyah olsa da gövdenin yukarısı komple yeşil diyebiliriz ve peloton içerisinde de zaten en çok görünen kısım burası.

Önemli diğer bir neden ise formanın sadeliği. Yan sponsorları bırakın ikincil bir sponsor bile olmadığı için forma çok temiz gözüküyor. Tasarımla da bunu destekliyorlar ve ortaya sade ve şık bir forma çıkıyor.

Güncelleme 20 Ocak 2014

Belkin yaptığı bir açıklamayla formanın belli bir bölümünü dönemsel olarak yan sponsorlara verebileceğini açıkladı. Örneğin Tour Down Under’da yarışırken formanın belli bir kısmında Avustralyalı bir sponsora yer verip yarış bittikten sonra tekrar standard formaya dönebilirlermiş. Aslında bu tam olarak kurallar paralelinde bir uygulama değil ama anladığım kadarıyla UCI’dan gerekli izinleri almışlar.

lars boom

Takımın TT ve klasik uzmanlarından Lars Boom yeni Bianchi’si ile poz veriyor

Laurens Ten Dam

Genel klasmanda öne çıkabilecek isimlerden Laurens Ten Dam

Sep Vanmarcke

Paris – Roubaix 2013’te Cancellara ile unutulmaz bir duelloya imza atan Sep Vanmarcke

team photo 01 team

team presentation

20 Ocak’taki takım sunumundan bir kare, böylece formanın arkasını da görmüş oluyoruz

Kaynaklar

  1. http://www.teambelkin.com/
  2. https://www.facebook.com/TeamBelkin

Sayfanın oluşturulma tarihi: 19 Ocak 2014
Sayfanın son güncellenme tarihi: 20 Ocak 2014

This article has 1 comments

  1. Pingback: 2015 Formaları: LottoNL-Jumbo | Bisiklet Sporu

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir