2015 Formaları: Cannondale – Garmin

2014’ün iki WorldTour takımı sezonu kapattıktan sonra 2015’e tek takım olarak adım attılar; Cannondale ve Garmin-Sharp olarak bildiğimiz iki takım 2015 itibarıyla artık Cannondale – Garmin. Aslında takım hala Vaughters’ın liderliğindeki Slipstream Sports takımı ama zaten hep sponsorlarının adlarıyla anılırlardı, bu sene de bu devam edecek.

Önemli bir değişiklik tabii ki bisikletlerde yaşanacak, yıllardır Cervelo kullanan takım artık tahmin edebileceğiniz gibi Cannondale bisikletlerine binecek.

Yeni formalar 8 Ocak’taki takım sunumunda tanıtıldı. Sunumu internetten de canlı olarak takip etmek mümkündü. Yalnız sunum New York’ta ve akşam saatlerinde olunca Avrupa’dakiler için canlı olarak izlemek için hafta içi uykudan feragat etmek lazımdı, şahsen buna gerek görmedim. Ana anlaşılan güzel bir etkinlik olmuş.

Formalara gelirsek. 2014’e göre büyük değişiklikler var haliyle. Geçen seneki tasarımlarını oldukça beğenmiştim. Açık mavi artık takımla özdeşleşen bir renk olmuştu, fakat Cannondale’in gelişiyle mavi yerini yeşile bırakmış durumda. Geçen seneki tasarımın bir benzerini yapıp yeşili formanın ana baskın rengi yapsalar ona da razıydım aslında ama öyle de olmadı. Pelotunun karanlık formaları arasındaki yerlerini almakta pek bir sakınca görmemiş Cannondale – Garmin.

cannondale-garmin-2015-jersey-up cannondale-garmin-2015-shorts

İşin karanlık tarafını bir kenara bırakırsak ise bence tasarım olarak yine kalburüstü diyebiliriz. Yine Castelli’nin ürettiği formanın üzerindeki sponsorlar ise şöyle: Cannondale, Garmin, New Balance, Holowesko, Slipstream.

BMC gibi takımın resmi sitesinde yeni formalarla ilgili oldukça kaliteli fotoğraflara ve detaylı bilgilere ulaşmak mümkün. Hatta burayı ziyaret ederseniz, takım ile birçok bilgiyi bilgisayarınıza bile indirebilirsiniz, fotoğraflar, basın bültenleri, sponsor logoları, bisikletçi profilleri vs. Bu nedenle Cannondale – Garmin’i tebrik ediyorum. BMC yazısında da söylediğim gibi, çok ağır bir külfet olmamasına karşın birçok takımın bu bilgileri hazırlayıp kamuoyuyla paylaşmadığını görüyorsunuz.

 

CPCLAUNCH__NP_4245 resized CPCLAUNCH__NP_4343 resized CPCLAUNCH__NP_4348 resized CPCLAUNCH_JH_4209 resized CPCLAUNCH_JH_4269 resized CPCLAUNCH_NP_4352 resized

AndrewTalansky-49 resized DanMartin-41 resized

Takımın büyük turlarda ve tek günlük klasiklerde (Ardenne) liderleri Talansky ve Martin.

MatejMohoric-7 resized RyderHesjedal-31 resized

Merakla takip ettiğim genç bisikletçilerden Mohoric ve tecrübesiyle takıma değer katmaya devam eden Hesjedal.

DavideFormolo-75 resized KristofferSkjerping-45 resized

Yine yakından takip ettiğim ve Türkiye Turu’nda kısaca konuşup kendisiyle fotoğraf çektirdiğim Formolo. Yanındaki ise WorldTour’a bu sene çıkan Norveçli Skjerping.

 

Takımın 2014 formalarını merak ediyorsanız, 2014 Formaları: Garmin – Sharp
2013 formaları içinse, 2013 Formaları: Garmin – Sharp

Kaynaklar

  • http://slipstreamsports.com/2015/01/08/cannondale-garmin-pro-cycling-hits-the-big-apple-to-launch-2015-team/

Sayfanın oluşturulma tarihi: 24 Ocak 2015
Sayfanın son güncellenme tarihi: 24 Ocak 2015

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir