Vuelta a España (İspanya Turu) 2012 ilk haftadaki heyecanını kesmedi ve hatta daha da üzerinde koymaya devam ediyor. Degenkolb toplu sprint finişlerine tamamen damgasını vururken, genel klasman yarışı da daha çok 4 atlı bir mücadaleye tanık oluyor. Bu isimler tabii ki Rodriguez, Contador, Froome ve Valverde. 3 İspanyol ve 1 İngiliz her tırmanışta karşı karşı geliyor ve birbirlerini kırmaya çalışıyorlar. Özellikle Rodriguez performansıyla resmen parmak ısırtıyor. Zamana karşı etabının sonrasında bile kırmızı mayoyu korumayı başarması inanılmazdı.

Bu bölümüzde de 6 – 11 etapları değerlendirdik ve bölümün sonunda da önümüzdeki etaplarda bizleri neler beklediğine kısaca bir değindik.

Velogames fantezi bisiklet dünyasında da şansım hala yanımda, buradaki son durumdan da bahsettik. Gözler hala Cunego’yu arıyor.

Kayıt 54 dakika. Ses dosyasını indirmek için link.
Apple iTunes üzerinden dinlemek gibi bir tercihiz var ise – iTunes link
Direk olarak sayfa üzerinden dinlemek için ise:

Açılış – Kapanış Sekansı:

Bu bölümde sekansı es geçtik ve direk Vuelta’yı değerlendirmeye başladık. Muhtemelen Vuelta’nın geri kalan bölümünde de es geçmeye devam edeceğiz sekansları. Ama sonrasında tekrardan sekanslar geri dönecek.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir