2013 Formaları: Lotto – Belisol

Tour de France’ta acaba sprint finişlerine mi odaklansa, yoksa genel klasman için mi yarışsa ikilemi içinde sürekli kalan bir takım Lotto – Belisol. 2012’de de durum farklı olmadı. Van den Broeck ile genel klasmanı kovalarken, Greipel ile de etap kazanmaya çalıştılar. Sanırım ilk defa iki hedefte birden bu kadar başarılı oldular. Van den Broeck podyuma çıkamadı ama günün şartlarında olabileceği en iyi yerde bitirdi, Greipel de 3 etap kazandı.

2013’e de oldukça umutlu giriyorlar. Greipel’in bu sene daha da öne çıkması muhtemel. Sprint trenleri oldukça oturmuş durumda. Zaten Tour Down Under’da da an itibariyle 2 etap galibiyeti mevcut. :)

Formada ise çok büyük bir değişiklik yok ama sağ omuzun sarıya dönüşmesi gözlerden kaçmıyor. Telenet’in de sponsorlar arasına katılmasıyla,  sarı renk katılımı da sağlanmış oldu. Forma aslında karışık bir tasarıma sahip. Yani çok temiz ve sade bir yapısı yok ama sarı renk ahengi bozmamış. Özellikle peloton içinde de görünürlüğü oldukça arttırıyor. 

Pelotonun önemli tırmanış domestiklerinden ve Ardenne klasiklerinin iddialı isimlerinden Jelle Vanendert

Eski Danimarka Ulusal Yol Şampiyonu Lars Bak

Lotto – Belisol 2013 takım sunumdan bir kare. Takımın liderleri Greipel ve Van den Broeck ortada

Greipel, Tour Down Under People’s Choice Classic 2013’ü kazanıyor

Kaynaklar:

[1] http://www.lottobelisol.be/en/home-1.htm
[2] https://www.facebook.com/LottoBelisolCyclingTeam
[3] http://tourdejose.com/2012/12/01/lotto-belisol-team-kit-2013/
[4] https://twitter.com/Lotto_Belisol

Sayfanın oluşturulma tarihi: 25 Ocak 2013
Sayfanın son güncellenme tarihi: 25 Ocak 2013

This article has 4 comments

 1. Özgür Reply

  Greipel ve Broeck’in bacak kalınlıklarına bakarak bile kimin tırmanışçı kimin sprinter olduğu belli oluyor :) Bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama Gorilla bisikletin üzerinde daha heybetli görünüyor. Sevdiğim bir sporcu. Çok hızlı biri olmasa da Pelotonun parçalayıcı gücü en yüksek sporcularından biri. En önemlisi Cav ve Petacci gibi ukala değil…

  • buyruk Reply

   Hatta Vanendert’in bacakları daha da ince, o zaten tam tırmanışçı. :)

   Greipel için goril deniyor evet ve peloton içinde de cidden iri görünüyor ama aslında o kadar iri değil. Türkiye Turu 2012 İstanbul etabı sonrasında da takım minibüsünün orada görmüş, fotoğrafını çekmiştim. Cidden o kadar da iri birisi değil. Hani sokakta denk gelsek, iriliğiyle dikkat çekecek birisi olmaz.

   Bu seneye çok iyi başladı. Bakalım Tour’da bu sene Cav’ı geçebilecek mi?

 2. Özgür Nevres Reply

  Greipel ve Cavendish şu form durumlarıyla Tour de France’a gitseler Cavendish’in hiç şansı yok. Hem bireysel hem takım olarak Greipel ve Lotto-Belisol açık ara önde sprintlerde. Özellikle son etapta Greipel’in Renshaw’u bir geçişi var ki inanılmaz.

  • buyruk Reply

   Tour Down Under’da gorilla bambaşka bir seviyede idi, yanına kimse yaklaşamadı. Ama zaten Cavendish, Sagan gibi onu zorlayabilecek isimler yoktu. Goss, Guardini ise henüz form tutmamışlar belli ki.

   Şu an Lotto’nun treni de çok iyi işliyor. Şu anda en organize olanlar onlar. Ama Tour de France’a kadar çok şey değişebilir. Yine Cavendish’i 1. sıraya koyarım. :)

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir