2013 Formaları: Orica – GreenEdge

Avustralya’nın ilk WorldTour takımı olarak yoldaki yerini 2012 sezonuyla alan Orica – GreenEdge, ilk senesinde önemli başarılara imza attı. Beklediklerinden de iyi bir sezon geçirdiler. Her ne kadar Tour de France’ta beklediklerine ulaşamasalar da ben de beklentileri aştıklarını düşünüyorum.

2013’e çok önemli transferler yapmadan giriyorlar. Ama unutmayalım Luke Durbridge gibi, Christian Meyer gibi bu sene performanslarını katlaması beklenen genç yeteneklere sahipler. Bu seneki performanslarını merakla bekliyoruz.

Forma tasarımında ciddi bir değişiklik yok. Zaten 2012 senesi içinde Orica ile ana sponsorluk anlaşması imzalamışlardı, o nedenle bu senenin başında fazla bir değişikliğe gitmeyi düşünmemişler. Ama şorttaki lacivert bölgeler daha bir koyulaşmış gibi duruyor. Yine de bu bile son derece sınırlı bir değişiklik.

Tour Down Under 2013 Takım Sunumu, soldan ikinci 2013 Avustralya Yol Şampiyonu Luke Durbridge. Bir de sağdan ikinci Jens Mouris’in bu kadar uzun olduğunu yeni fark ettim. Wikipedia’da boyu 1.97 olarak görünüyor. :)

Yine Tour Down Under 2013 takımı

Simon Gerrans, Avustralya gününde etap galibiyetine ulaşıyor

Svein Tuft, Tour de San Luis’te bireysel zamana karşı etabında zafere uzandı. Tuft 2004’ten beri 2007 hariç her sene Kanada ulusal bireysel zamana karşı şampiyonu olmayı başardı

Tour de San Luis 2013

Kaynaklar:

[1] http://www.greenedgecycling.com
[2] https://www.facebook.com/GreenEdgeCycling/
[3] https://twitter.com/orica_greenedge

Sayfanın oluşturulma tarihi: 30 Ocak 2013
Sayfanın son güncellenme tarihi: 30 Ocak 2013

This article has 1 comments

  1. Pingback: 2014 Formaları: Orica – GreenEdge : Bisiklet Sporu

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir