2013 Formaları: Vacansoleil – DCM

Vacansoleil’i WorldTour’da nispeten aşağı sıralara oynayan bir takım olarak görüyoruz son yıllarda. Kadrosuna baktığınızda öyle Contadorlar, Cavendishler göremiyorsunuz. Hatta eminim yarışlarla çok fazla haşır neşir olmayanlar kadrolarından 1 kişinin ismini bile tanımayabilir. Ama bir şekilde WorldTour lisansına sahip olmayı başarıyor bu takım.

Bu sene başında takıma katılan José Rujano ve Juan Antonio Flecha’nın transferleri önemli. Rujano önemli bir tırmanışçı ve Flecha’da bahar klasiklerinde iddialı bir isim. Zaten Flecha’nın SKY’dan ayrılmasının temel nedeni bu. Bahar klasiklerinde etrafında daha güçlü ve klasiklere odaklanmış bir kadro bulabilmek.

2012 Giro’da Thomas de Gendt’in Passo dello Stelvio’da yaptıkları hala hafızamızda. Bu sene muhtemelen Tour de France’ta yarışacak Belçikalı bisikletçi ve bizlere 2012 Giro’sunun bir benzerini izletmek isteyecek.

Forma tasarımında çok büyük değişiklik yok. Sadece sarı güneşin daha da büyüdüğünü görüyoruz. Saxo-Tinkoff ile hemen hemen aynı renkleri kullanmalarına rağmen Vacansoleil’in formasını Saxo-Tinkoff kadar beğenmiyorum. Sanırım Vacansoleil’in forması çok kalabalık geliyor.

Kaynaklar:

[1] http://www.vacansoleildcm.co.uk/
[2] http://tourdejose.com/2012/12/17/vacansoleil-dcm-team-kit-2013/
[3] https://twitter.com/VacansoleilDCM
[4] https://www.facebook.com/pages/Vacansoleil-DCM-Pro-Cycling-Team/240962002590095

Sayfanın oluşturulma tarihi: 30 Ocak 2013
Sayfanın son güncellenme tarihi: 30 Ocak 2013

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir