Tour de Suisse (İsviçre Turu) 2013 7. Etap: Şişme Kapı Söndü

Tour de Suisse (İsviçre Turu) 7. etabının son birkaç kilometresine girdiğimizde ilginç bir durumla karşılaştı bisikletçiler. Son 2 kilometre’ye girildiğini belirten hava ile şişirilmiş kapı bisikletçiler gelmeden kısa süre önce söndü ve yolu kapattı. Tam bu sırada az farkla da olsa en önde kaçışlarını devam ettiren Rui Costa (Movistar) ve Tejay Van Garderen (BMC) kapıya yaklaştı. Kapıyı tekrardan şişirecek zaman olmadığı için görevliler kapıyı ellerinden geldiğince yukarıya kaldırıp bisikletçilerin geçebilmesi için bir boşluk yaratmaya çalıştılar.

Ancak Rui Costa ve Van Garderen çoktan kapıya varmışlardı ve kapı kaldırılana kadar bir süre beklemek durumunda kaldılar ve zaman kaybettiler. Zaten aşağıdaki ekran görüntülerinde de Rui Costa kapıya 5m. mesafedeyken kapının hala yerde olduğu görülüyor. Bu ikili geçtikten sonra ise görevliler kapıyı havada tutmaya devam ettiler ve takipçiler fazla bir problem yaşamadan kapıdan geçip inişe devam edebildiler.

Son 2 km’de Mollema bu ikiliyi yakaladı ve beraber finişe geldiler. Tırmanışçı özellikleri daha baskın olan bu 3 bisikletçinin finiş sprinti de biraz alışageldiğimizin dışında cereyan etti. Kazanan ise Portekizli Rui Costa oldu.

Kaynaklar

Sayfanın oluşturulma tarihi: 16 Haziran 2013
Sayfanın son güncellenme tarihi: 16 Haziran 2013

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir