İnceleme: Tour de France – OPQS Takım Arabası ve Trentin

Artık bazı takımlar düzenli olarak takım arabasına kamera koyup etap boyunca kayıt yapma alışkanlığını edinmiş durumda. Özellikle ilk akla gelen takım Orica-GreenEdge. Sonra OPQS’i sayabiliriz sanırım. Orica-GreenEdge’in backstage pass videoları gerçekten harika ve onlar sayesinde evlerimizde otururken yarışın arka planında neler dönüyor, takım otobüsünde neler konuşuluyor, bunların hepsini öğrenebiliyoruz.

OPQS’in videoları ise bu kadar kapsamlı ve düzenli olmuyor. Ama daha kısa videolar halinde yaşanan önemli anları onlar da paylaşıyorlar. Aşağıda paylaşacağım bu video bu senenin (2014) Fransa Turu’ndan. 7. etabın finiş sprinti sonrasında OPQS’in 2 takım arabasının video görüntülerini içeriyor.

stage 07 PROFIL

opqs tour de france 2014 7. etap takım arabası

Hatırlamak gerekirse, 7. etabın profili genel olarak oldukça düzdü ama son 20 km. içinde iki tane kategorize edilmiş tırmanış vardı. Bu iki tırmanış Kittel ve Greipel gibi sprinterlerin pelotondan düşmelerine yetti. Böyle olunca finiş çizgisine en önde gelen isimler hem tırmanabilen, hem de sprint atabilen bisikletçiler arasından çıktı.

Daha da net konuşmak gerekirse ilk iki sırayı alan isimler Sagan ve Trentin oldu. Ama birbirlerine o kadar yakındılar ki fotofinişe başvurmak gerekti. İşte aşağıdaki videoda da fotofiniş görüntüsü gelip kazanan belli olana kadarki OPQS sportif direktörlerinin yaşadığı heyecan, üzüntü, hayal kırıklığı ve sevinç var.

Ama isterseniz önce bir geçen seneye uzanalım. Geçen sene yine Fransa Turu’nda Trentin kaçış grubundan etap zaferine uzanırken, takım arabasındaki Davide Bramati ki kendisi de Trentin gibi İtalyan, çok sevinmişti, hatta gözlerinden yaş bile gelmişti.

Déjà vu?

 

Fransa Turu 2013 – 14. Etap

 Fransa Turu 2014 – 7. Etap

Sayfanın oluşturulma tarihi: 20 Temmuz 2014
Sayfanın son güncellenme tarihi: 20 Temmuz 2014

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir