Vuelta a España (İspanya Turu) 2012 oldukça hızlı başladı. Normalde büyük turların ilk haftalarında görmeyeceğimiz şekilde genel klasman iddialıları ataklarını esirgemediler ve daha 3. etaptan genel klasman şekillenmeye başladı. Bundaki en büyük pay 6 aydır pelotondan uzak kalan Contador’da ve daha ilk haftadan bizi selamlayan zirve finişlerindeydi.

İlk 5 etabın sonuçlarını verdikten sonra, etap etap değerlendirmelerde bulunduk. Kimlerin formda göründüğünü, kimlerin bizi hayal kırıklığına uğrattığına değindik.

Bunların yanında, bir de Velogames sitesini tanıttım. Sitenin varlığından Vuelta başlamadan birkaç gün önce haberim olmuştu. Özetle bu site, fantezi bisiklet yarışları sitesi. Hali hazırda popüler olan futbol ve basketbol fantezi sitelerinin bir benzerini yapmış Velogames. Takım olarak 100 puanla başlıyorsunuz ve bu 100 puanınızı kullanarak 9 bisikletçi seçiyorsunuz Vuelta için. Etap aralarında bisikletçi değiştirme şansınız yok, o nedenle bir kere takım kurulduğu zaman turun sonuna kadar beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey yok.

Ben de BisikletSporu adlı takımımı kurdum ve 5 ayrı ligde mücadele veriyorum. Şimdilik şans yanımda gibi görünüyor, bakalım önümüzdeki etaplarda nasıl olacak. Detaylı anlatım için lütfen podcast’e başvurunuz efendim.

Kayıt 59 dakika. Ses dosyasını indirmek için link.
Apple iTunes üzerinden dinlemek gibi bir tercihiz var ise – iTunes link
Direk olarak sayfa üzerinden dinlemek için ise:

Açılış – Kapanış Sekansı:

Bu bölümdeki sekansımız da geçen seneki Vuelta’dan. Büyük anlamda kırmızı mayo rekabetinin şekillendiği 15. etaba konuk oluyoruz ve Avrupa’nın en efsane tırmanışlarından Angliru’ya çıkıyoruz. J.J. Cobo atağını yapıyor ama Froome’a takip etme ve Wiggins’i bekle talimatı veriliyor. O da başta beklese de sonra Cobo’nun farkı açmasından sonra takibi için yeşil ışık verilince gidiyor, ama SKY geç kalmış oluyor bir kere. – Youtube.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir