Vuelta a España (İspanya Turu) 2012 son günlerde yine heyecanını yitirmeden devam ediyor. Sprint finişlerinde Degenkolb en önemli isim olmaya devam ederken, genel klasman iddialıları arasında Froome’un yavaş yavaş düşüşüne şahit olduk. Kenya asıllı İngiliz bisikletçi etaplar geçtikçe, dağlar tırmanıldıkça favoriler grubundan daha erken kopmaya başladı. Neredeyse üzerindeki yorgunluğun her etap daha da arttığına şahit olduk. Tırmanışlarda Rodriguez, Contador, Valverde neredeyse birbirlerinden hiç ayrılmadı, her ne kadar finişi genelde önde geçen Rodriguez olsa da.

Tam olarak acaba Rodriguez 4 mayoyu birden kazanabilir mi sorusunu sormaya başlamışken, 17. etap bize büyük bir sürpriz yaptı.

Bu bölümüzde 12 – 17 etapları değerlendirdik ve bölümün sonunda da önümüzdeki etaplarda bizleri neler beklediğine kısaca bir değindik.

Velogames fantezi bisiklet dünyasında şansım yine fena gitmedi. Bakalım son etaplar neyi gösterecek.

Kayıt 72 dakika. Ses dosyasını indirmek için link.
Apple iTunes üzerinden dinlemek gibi bir tercihiz var ise – iTunes link
Direk olarak sayfa üzerinden dinlemek için ise:

Açılış – Kapanış Sekansı:

Bu bölümde sekansı es geçtik ve direk Vuelta’yı değerlendirmeye başladık. Muhtemelen Vuelta’nın geri kalan bölümünde de es geçmeye devam edeceğiz sekansları. Ama sonrasında tekrardan sekanslar geri dönecek.

This article has 1 comments

  1. Pingback: Podcast: Bisiklet Sporu Bölüm 12 – Vuelta a España 2012 Kapanış : Bisiklet Sporu

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir