Bisikletçilerin Doğum Günleri: Ocak

Arşivlik bir çalışma olması amacıyla bisiklet tarihine geçmiş bisikletçilerin doğum günlerini ay ay, gün gün gruplandırıp listeleyeceğim. Tarih derken 1800’lü yıllardan başlayacak şekilde neredeyse son 200 yılı kapsayan bir çalışma olacak bu. Zaten bisikletin tarihi de epi topu bu kadar. Çalışmanın ilk yazısı tahmin edebileceğiniz gibi Ocak ayını içeriyor. Tarihte yılın ilk ayı içerisinde doğan 521 tane bisikletçi var. Şimdi bunları görelim:
 


1 Ocak (18 bisikletçi)

Mark Beaumont (İskoçya, 1983)
Karl Köther (Almanya, 1942)
Tristan Hoffman (Hollanda, 1970)
Rabaki Jeremie Ouedraogo (Burkina Faso, 1973)
Jamal Ahmed Al-Doseri (Bahreyn, 1970)
Youssef Khanfar Al-Shakali (Oman, 1972)
Bernd Barleben (Almanya,  1940)
Mario Benetton (İtalya, 1974)
Daniel Kaswanga (Malavi, 1960)
Arturo Friedemann (Şili, 1893)
Enrique Heredia (Meksika, 1912 – 26/06/1996)
Otto Jensen, (Danimarka, 1893 – 25/12/1972)
Alvin Hjalmar “Al Loftes” Lofstedt (Amerika Birleşik Devletleri, 1890 – 07/1971)
Hans Olsen (Danimarka, 1885 – 04/12/1969)
František Řezáč (Çek Cumhuriyeti, 1943 – 04/05/1979)
Prajin Rungrote (Tayland, 1953)
Asyat Saitov (Rusya, 1965)
Anthony Young (Amerika Birleşik Devletleri, 1892 – 02/1969)

 

2 Ocak (22 bisikletçi)

Danilo Di Luca (İtalya, 1976)
Paul Litschi (İsviçre, 1904)
Jérôme Pineau (Fransa, 1980)
Félix Sellier (Belçika, 1893 – 16/04/1965)
Peter Aldridge (Jamaika, 1961)
Bunki Bankaitis-Davis (Amerika Birleşik Devletleri, 1958)
Svetlana Bubnenkova (Rusya, 1973)
Chen Weixu (Çin, 1966)
Ottavio Dazzan (Arjantin, 1958)
Gabriela Diaz (Arjantin, 1981)
Piet Ikelaar (Hollanda, 1896 – 25/11/1992)
Helge Jacobsen (Danimarka, 1915 – 02/08/1974)
Richard Eldsdon Johnston (Yeni Zelanda, 1931 – 18/07/2001)
Vlastibor Konečný (Çek Cumhuriyeti, 1957)
Leijn Loevesijn (Hollanda, 1949)
Jiří Mikšík (Çek Cumhuriyeti, 1952)
Marino Morettini (İtalya, 1931 – 10/12/1990)
No Yeong Sik (Güney Kore, 1977)
István Pásztor (Macaristan, 1926)
Gérard Quintyn (Fransa, 1947)
Ihor Tselovalnykov (Ermenistan 1944 – 01/03/1986)
Maria Paola Turcutto (İtalya, 1965)

 

3 Ocak (17 bisikletçi)

Alessandro Petacchi (İtalya, 1974)
Kevin Morgan (Avustralya, 1948)
Les Wilson (Büyük Britanya, 1926 – 20/01/2006)
Morgan Schmitt (Amerika Birleşik Devletleri, 1985)
Álvaro González de Galdeano (İspanya, 1970)
Robert Oliver (Yeni Zelanda, 1950)
Ross Edgar (Büyük Britanya, 1983)
Ján Lepka (Slovakya, 1977)
Vittorio Algeri (İtalya, 1955)
Juan Carlos Haedo (Arjantin, 1948)
Ole Byriel (Danimarka, 1958)
Karel Paar (Çek Cumhuriyeti, 1945)
Gino Lori (İtalya, 1956)
Arturo Cambroni (Meksika, 1953)
Ceris Gilfillan (İskoçya, 1980)
Marcel Gobillot (Fransa, 1900 – 12/01/1991)
Angie González (Venezuela, 1981)

 

4 Ocak (20 bisikletçi)

Danilo Hondo (Almanya, 1974)
David Millar (Büyük Britanya, 1977)
Benoît Joachim (Lüksemburg, 1976)
Yaroslav Popovych (Ukrayna, 1980)
Kara Chesworth (Galler, 1972)
Marek Wesoły (Polanya, 1978)
Wilf Waters, (Büyük Britanya, 1923)
Frank Høj (Danimarka, 1973)
Jan Hruška (Çek Cumhuriyeti, 1975)
Ernst Denifl (Avusturya, 1962)
Károly Eisenkrammer (Macaristan, 1969)
Paul Maue (Almanya, 1922)
Tadashi Kato (Japonya, 1935)
Ramón Sáez (İspanya, 1940)
Heinz Imboden (İsviçre, 1962)
Erik Schoefs (Belçika, 1967)
Tsuyoshi Kawachi (Japonya, 1945)
Jimmi Madsen (Danimarka, 1969)
Ib Vagn Hansen (Danimarka, 1926)
Guido Messina (İtalya, 1931)

 

5 Ocak (25 bisikletçi) 

Georgia Gould (Amerika Birleşik Devletleri, 1980)
Megan Hughes Bäckstedt – (Galler, 1977)
Benoît Vaugrenard (Fransa, 1982)
David Kopp (Almanya, 1979)
Juan Fernández Martín (İspanya, 1957)
Azizulhasni Awang (Malezya, 1988)
Ronald van Avermaet (Belçika, 1959)
Bryan Steel (Büyük Britanya, 1969)
Harry Genders (Büyük Britanya, 1890 – 1971)
Jean Van Buggenhout (Belçika, 1905 – 1974)
Solo Razafinarivo (Madagaskar, 1938)
Henrik Morén (İsveç, 1877 – 31/01/1956)
Ingvar Ericsson (İsveç, 1914 – 1995)
Khosro Haghgosha (İran, 1948)
Arnold Lundgren (Danimarka, 1899 – 1979)
Nikifor Petrov Minchev (Bulgaristan, 1950)
Karl Wölfl (Avusturya, 1914)
Ivar Jakobsen (Danimarka, 1954)
Abbas Saeidi Tanha (İran, 1981)
Igor Pugaci (Moldova, 1975)
Knud Andersen (Danimarka, 1922 – 1997)
Xavier Mirander (Jamaika, 1951)
Her Jong-Chau (Taipei, 1946)
Heriberto Díaz (Meksika, 1942)
Denis Smyslov (Rusya, 1979)

 

6 Ocak (21 bisikletçi)

Belinda Goss (Avustralya, 1984)
Yanto Barker (Büyük Britanya, 1980)
Stephen Cox (Yeni Zelanda, 1956)
Mattei Montaguti (İtalya, 1984)
Luigi Arienti (İtalya, 1937)
Nada Cristofoli (İtalya, 1971)
Ørnulf Andresen (Norveç, 1944)
Enzo Sacchi (İtalya, 1926 – 12/07/1988)
Jorge Jukich (Uruguay, 1943)
Immo Rittmeyer (Almanya, 1936)
Kihei Tomioka (Japonya, 1932 – 14/08/2007)
Rusty Peden (Kanada, 1916 – 1999)
Paul Camilleri (Malta, 1934)
Mark Gorski (Amerika Birleşik Devletleri, 1960)
Volodymyr Diudia (Ukrayna, 1983)
Reinhold Pommer (Almanya, 1935)
Javier Taboada (Meksika, 1935)
Stefan Baraud (Cayman Adaları, 1975)
Jørgen Jensen (Danimarka, 1947)
Theodor Rinderknecht (İsviçre, 1958)
Augusts Kepke (Rusya, 1886)

 

7 Ocak (9 bisikletçi)

John Degenkolb (Almanya, 1989)
Shane Kelly (Avustralya, 1972)
Rasmus Quaade (Danimarka, 1990)
Gerardus Bernardus “Gerrit” Schulte (Hollanda, 1916 – 26/02/1992)
Huw Pritchard (Galler, 1976)
Enrique Campos (Venezuela, 1961)
Héctor Droguett (Şili, 1925 – 2008)
René Rutschmann (İsviçre, 1941)
Miguel Angel Sánchez (Kosta RiKa, 1943)

 

8 Ocak (17 bisikletçi)

Jacques Anquetil (Fransa, 1934 – 18/11/1987)
Mirella van Melis (Hollanda, 1979)
Paola Pezzo (İtalya, 1969)
Nicholas White (Güney Afrika, 1974)
Severino Andreoli (İtalya, 1941)
Chelly Arrue (ABD, 1969)
Jim Davies (Kanada, 1906 – 11/07/1999)
Rolando Guaves (Filipinler, 1945)
Rudy Houtsch (Lüksemburg, 1916)
Jaroslav Kulhavý (Çek Cumhuriyeti, 1985)
Peter Latham (Yeni Zelanda, 1984)
Jiří Mainuš (Çek Cumhuriyeti, 1945)
Klaus Nielsen (Danimarka, 1980)
Vladimir Osokin (Rusya, 1954)
Kurt Rechsteiner (İsviçre, 1931)
Edwin Santos (Guatemala, 1972)
Eric Wohlberg (Kanada, 1965)

 

9 Ocak (16 bisikletçi)

Amy Gillett (Avustralya, 1976 – 18/07/2005)
Mat “The Condor” Hoffman (ABD, 1972)
Yoanka González (Küba, 1976)
Emanuele Sella (İtalya, 1981)
Mette Anderson (Danimarka, 1974)
János Dévai (Macaristan, 1940)
Mariano Friedick (ABD, 1975)
José Gómez (İspanya, 1944)
Verena Jooß (Almanya, 1979)
Maxim Belkov (USSR, 1985)
Michael Markussen (Danimarka, 1955)
Kyoshi Miura (Japonya, 1961)
Janusz Sałach (Polonya, 1957)
Volodymyr Semenets (USSR, 1950)
Jason Donald (ABD, 1980)
David Bernabeu (İspanya, 1978)

 

10 Ocak (24 bisikletçi)

Bernard Thévenet (Fransa, 1948)
Craig Lewis (ABD, 1985)
Hayden Roulston (Yeni Zelanda, 1981)
Antoine Fauré (Fransa, 1869) *
Jean Alfonsetti (Lüksemburg, 1908)
Karl-Ivar Andersson (İsveç, 1932)
Adolfo Belmonte (Meksika, 1945)
Vic Browne (Avustralya, 1942)
Gheorghe Calcişcă (Romanya, 1935)
Phillip Collins (Irlanda, 1972)
Auguste Garrebeek (Belçika, 1912 – 1973)
Dieter Gieseler (Almanya, 1941)
Oscar Goerke (ABD, 1883 – 1934)
Theo Hogervorst (Hollanda, 1956)
Gholam Hossein Koohi (İran, 1951)
Kimpale Mosengo (Kongo, 1963)
Joseph Werbrouck (Belçika, 1882 – 1974)
Jutta Niehaus (Almanya, 1964)
Michel Zanoli (Hollanda, 1968 – 2003)
Marlon Pérez (Kolombiya, 1976)
Michel Vaarten (Belçika, 1957)
Kamsari Slam (Malezya, 1941)
Jürgen Simon (Almanya, 1938 – 2003)
Amar Singh Billing (Hindistan, 1944)

 

11 Ocak (14 bisikletçi)

Cameron Meyer (Avustralya, 1988)
Scotty “The Bulldozer” Cranmer (ABD, 1987)
Heinz Stücke (Almanya, 1940)
María Teodora Adoracion Ruano Sanchón (İspanya, 1969)
Gabriele Altweck (Almanya, 1963)
Orlando Bates (Barbados, 1950)
Konrad Czajkowski (Polonya, 1980)
Ervin Dér (Macaristan, 1956)
Gilles Durand (Kanada, 1952)
Jiří Opavský (Çek Cumhuriyeti, 1931)
Fritz Ruland (Almanya, 1914)
Ian Stanley (Jamaika, 1963)
Josef Volf (Çek Cumhuriyeti, 1939)
Wol Yamamoto (Guam, 1974)

 

12 Ocak (24 bisikletçi)

Bisiklet’in patenti (Baron Karl von Drais, 1818)
David Zabriskie (ABD, 1979)
Peter Mitchell (Büyük Britanya, 1990)
Ryszard Szurkowski (Polonya, 1946)
Jan van Houwelingen (Hollanda, 1955)
Gabriele Aynat (İspanya, 1972)
Guido Bontempi (İtalya, 1960)
Honson Chin (Jamaika, 1956)
David Cook (Büyük Britanya, 1969)
Michel Coulon (Belçika, 1947)
Miguel Espinós (İspanya, 1947 – 16/03/2006)
Hans Flückiger (İsviçre, 1926)
Guo Longchen (Çin, 1968)
Hans-Joachim Hartnick (Almanya, 1955)
Karl Klöckner (Almanya, 1915)
Adolf Kofler (Avusturya, 1892)
Hideo Madarame (Japonya, 1944)
Ed Nestor (Avustralya, 1920)
Gema Pascual (İspanya, 1979)
Sergey Pesteryev (Rusya, 1888)
Louise Robinson (Büyük Britanya, 1965)
Ralph Therrio (ABD, 1954)
Zdzislaw Wrona (Polonya, 1962)
Lars Zebroski (ABD, 1941)
Vasyl Zhdanov (Rusya, 1963)

 

13 Ocak (13 bisikletçi)

Marco Pantani (İtalya, 1970)
Daniel Oss (İtalya, 1987)
Alexandre Pliuschin (Moldova, 1987)
Giovanni Visconti (İtalya, 1983)
José Lovito (Arjantina, 1970)
Murugayan Kumaresan (Malezya, 1967)
Wilfried Wesemael (Belçika, 1950)
Giacomo Bazzan (İtalya, 1950)
Willem Ooms (Hollanda, 1897 – 24/05/1972)
Jesús Sarabia (Meksika, 1946)
Radcliffe Lawrence (Jamaika, 1949)
Roberto Buitrago (Kolombiya, 1938)
Flavio Martini (İtalya, 1945)

 

14 Ocak (20 bisikletçi)

Gert-Jan Theunisse (Hollanda, 1963)
Fabiana Luperini (İtalya, 1974)
James Moore (Büyük Britanya, 1849 – 17/07/1935)
Raimondas Rumšas (Litvanya, 1972)
Maxime Monfort (Belçika, 1983)
Gerben Karstens (Hollanda, 1942)
Deirdre Murphy (İrlanda, 1959)
Raymonf van der Biezen (Hollanda, 1987)
José Antonio Martiarena (İspanya, 1968)
Antonio Maspes (İtalya, 1932 – 19/10/2000)
Hiroshi Toyooka (Japonya, 1969)
An U-Hyeok (Güney Kore, 1964)
Sergey Lagutin (Özbekistan, 1981)
Erich Welt (Avusturya, 1928)
Bill Holmes (Büyük Britanya, 1936)
Micheal Watson (Hong Kong, 1938)
Benoît Joachim (Lüksemburg, 1976)
István Lang (Macaristan, 1933)
Herman van Loo (Hollanda, 1945)
Ron Keeble (Büyük Britanya, 1946)

 

15 Ocak (21 bisikletçi)

Lucien Pothier (Fransa, 1883 – 29/04/1957)
Christiane Soeder (Avusturya, 1975)
Maurizio Fondriest (İtalya, 1965)
Franco Pellizotti (İtalya, 1978)
Alberto Fernández Blanco (İspanya, 1955 – 14/12/1984)
Angela Brodtka (Almanya, 1981)
Yvan Waddell (Kanada, 1964)
Tarit Kumar Sett (Hindistan, 1931)
Michael Wilson (Avustralya, 1960)
Alister Martin (İrlanda, 1965)
Xavier Pérez (Andorra, 1968)
Jay “Crash” Nash McCrea (ABD, 1887 – 20/09/1959)
Evan Klamer (Danimarka, 1923 28/04/1978)
Peter Vonhof (Almanya, 1949)
Tony Palmer (ABD, 1966)
Pavel Kavetsky (Belarus, 1975)
Boris Vasilyev (Rusya, 1937 – 18/06/2000)
Chen Chih-Hao (Taipei, 1973)
Jules Maenen (Hollanda, 1932)
Paul Curran (Büyük Britanya, 1961)
John Cleworth (Büyük Britanya, 1948)

 

16 Ocak (11 bisikletçi)

Roger Lapébie (Fransa, 1911 – 12/10/1996)
Koldo Gil (İspanya, 1978)
Serge Demierre (İsviçre, 1956)
Steven De Neef (Belçika, 1971)
Carlos Jaramillo (Kolombiya, 1961)
Raúl Marcelo Vázquez (Küba, 1948)
Mauricio Bolaños (El Salvador, 1939)
Rudi van Houts (Hollanda, 1984)
Gerald Koel (Hollanda, 1941)
Roger Ludwig (Lüksemburg, 1933)
Radoslaw Romanik (Polonya, 1967)

 

17 Ocak (17 bisikletçi)

Luca Paolini (İtalya, 1977)
Miguel Martinez (Fransa, 1976)
Christophe Riblon (Fransa, 1981)
David Stevenson (Büyük Britanya, 1882 – ölüm tarihi bilinmiyor)
Rudolf Kramer (Avusturya, 1886 – ölüm tarihi bilinmiyor)
Michael Vaarten (Belçika, 1957)
Robert Schneider (ABD, 1944)
Max Leiva (Guatemala, 1966)
Lutz Heßlich (Almanya, 1959)
Robert Burns (Avustralya, 1968)
Grégory Rast (İsviçre, 1980)
Michael Weiss (Avusturya, 1981)
Mohamed Touati (Tunus, 1939)
Don Myrah (ABD, 1966)
David Brinton (ABD, 1967)
Allegro Grandi (İtalya, 1907, 23/04/973)
Claude Carlin (Fransa, 1961)

 

18 Ocak (18 bisikletçi)

Thor Hushovd (Norveç, 1978)
Malgorzata Jasinska (Polonya, 1984)
Peter van Petegem (Belçika, 1970)
Christophe Kern (Fransa, 1981)
Luzia Zberg (İsviçre, 1970)
Wim Arras (Belçika, 1964)
Walter Riccomi (İtalya, 1951)
Gerrit Voorting (Hollanda, 1923)
Ken Farnum (Barbados, 1931)
Richard Roett (Barbados, 1943)
Eva Loweová-Orvošová (Slovakya, 1971)
Vladimir Miholjevic (Hırvatistan, 1974)
Teodor Cerny (Çek Cumhuriyeti, 1957)
Oksana Saprykina (Ukrayna, 1979)
Luvsangiin Erkhemjamts (Moğolistan, 1943)
Günther Ziegler (Almanya, 1933)
Ute Enzenauer (Almanya, 1965)
Valery Yardy (Rusya, 1948 – 01/08/1994)

 

19 Ocak (10 bisikletçi)

L’Auto 1903’te bugün Tour de France’ı düzenleyeceğini duyurdu.

Johannes (“Hans”) Wilhelmus Antonius Daams (Hollanda, 1962)
Álvaro Mejía Castrillón (Kolombiya, 1967)
Silvio Martinello (İtalya, 1963)
Stanislav Moskvin (Rusya, 1939)
José Antonio Escuredo (İspanya, 1970)
Hakim Mazou (Kongo, 1970)
Heinz Hasselberg (Almanya, 1914 – 30/05/1989)
Wang Shusen (Çin, 1967)
Orfeo Pizzoferrato (İtalya, 1951)
Matti Herronen (Finlandiya, 1933)

 

20 Ocak (18 bisikletçi)

Catherine Marsal (Fransa, 1971)
Cyrille Guimard (Fransa, 1947)
Kaarle McCulloch (Avustralya, 1988)
Josef Fischer (Almanya, 1865 – 03/03/1953)
Clyde Sefton (Avustralya, 1951)
Elisha Hughes (Antigua ve Barbuda, 1959)
Gerrit van Gestel (Belçika, 1958)
Miloslav Loos (Çek Cumhuriyeti, 1914, 02/03/2010)
Abelardo Ríos (Kolombiya, 1952)
Radoš Cubric (Yugoslavya, 1934)
Yury Kashirin (Rusya, 1959)
François Hamon (Fransa, 1939)
Marie-Claude Audet (Kanada, 1962)
Nancy Contreras (Meksika, 1978)
Mahmoud Abbas (Mısır, 1978)
Dario Gasco (Arjantina, 1987)
Thomas Barth (Almanya, 1960)
Falk Boden (Almanya, 1960)

 

21 Ocak (16 bisikletçi)

Rob Hayles (Büyük Britanya, 1973)
Carlos Sandoval (Guatemala, 1928)
Thomas Montemage (ABD, 1927)
Léon Ponscarme (Fransa, 1879 – 24/11/1916)
Leonel Rocca (Uruguay, 1915 – 19/06/1965)
Maritza Corredor (Kolombiya, 1969)
Raivis Belohvošciks (Letonya, 1976)
Davis Pereira (Brazil, 1958)
Osvaldo Castellan (İtalya, 1951)
Alfred Mohr (Avusturya, 1913)
Magali Faure-Humbert (Fransa, 1972)
Manfred Gieseler (Almanya, 1933)
Gunnar Björk (İsveç, 1891 – 14/02/1980)
José Viejo (İspanya, 1949)
Aleksey Bochkov (Rusya, 1970)
Pyotr Ugryumov (Rusya, 1961)

 

22 Ocak (19 bisikletçi)

Henri Pélissier (Fransa, 1885)
Abraham Olano (İspanya, 1970)
Andrei Tchmil (Belçika, 1963)
Lee Vertongen (Yeni Zelanda, 1975)
Dan Frost (Danimarka, 1961)
Preben Isaksson (Danimarka, 1943 – 27/12/2008)
Carl Lüthje (Almanya, 1883)
Uwe Messerschmidt (Almanya, 1962)
Miguel Pérez (Meksika, 1934)
Marcelo Alexandre (Arjantina, 1963)
Renan Ferraro (Brazil, 1962)
Sid Taberlay (Avustralya, 1980)
Nikolay Kovsh (Rusya, 1965)
Nikos Angelidis (Yunanistan, 1977)
Lorang Christiansen (Norveç, 1917 – 02/02/1991)
Robert Lechner (Almanya, 1967)
Sava Gerchev (Bulgaristan, 1914)
Reinier Cartaya (Küba, 1981)
Paolo Pedretti (İtalya, 1906 – 22/02/1983)

 

23 Ocak (11 bisikletçi)

Rhys Lloyd (Büyük Britanya, 1989)
Nikita Eskov (Rusya, 1983)
Henri Collard (Belçika, 1912 – 23/02/1988)
Pascal Lance (Fransa, 1964)
José Teña (İspanya, 1951)
Håkan Larsson (İsveç, 1958)
Axel Wilhelm Persson (İsveç, 1888 – 02/09/1955)
Erik Friis (Danimarka, 1916 – 11/10/1983)
Georgi Velinov (Bulgaristan, 1912)
Federico de Beni (İtalya, 1973)
Eric Berthou (Fransa, 1980)

 

24 Ocak (19 bisikletçi)

Rebecca Romero (Büyük Britantya, 1980)
Cindy Pieters (Belçika, 1976)
Fernando Escartin (İspanya, 1968)
Thomas Stevens (Büyük Britanya, 1854 – 24/01/1935)
Josef Moser (Avusturya, 1917)
Georges Valentin (Fransa, 1892 – 02/07/1981)
Remo Sansonetti (Avustralya, 1946)
Sal Sansonetti (Avustralya, 1946)
Bogumila Matusiak (Polonya, 1971)
Erik Friborg (İsveç, 1893 – 22/05/1968)
Carsten Bergemann (Almanya, 1979)
Jos Alberts (Hollanda, 1960)
Mok Sau Hei (Hong Kong, 1941)
Ernst Streng (Almanya, 1942 – 27/03/1993)
Silvio Pedroni (İtalya, 1918 – 13/06/2003)
Angelo De Martini (İtalya, 1897 – 17/08/1979)
Scott Mercier (ABD, 1968)
László Halász (Macaristan, 1959)
Slawomir Chrzanowski (Polonya, 1969)

 

25 Ocak (10 bisikletçi)

Denis Menchov (Rusya, 1978)
Dan Atherton (Büyük Britanya, 1982)
Brett Aitken (Avustralya, 1971)
Luke Roberts (Avustralya, 1977)
Elisabet “Elsbeth”van Rooy-Wink (Hollanda, 1973)
Alan Danson (Büyük Britanya, 1933)
Sandra Temporelli (Fransa, 1969)
Alayna Burns (Avustralya , 1980)
Harrie Jansen (Hollanda, 1947)
Tomokazu Fujino (Japonya, 1967)

 

26 Ocak (22 bisikletçi)

François Faber (Lüksemburg, 1887 – 09/05/1915)
Ercole Baldini (İtalya, 1933)
Rigoberto Urán (Kolombiya, 1987)
Juan José Haedo (Arjantin, 1981)
Kim Gyong-Hui (Kuzey Kore, 1970)
Klaas Buchly (Hollanda, 1910 – 19/05/1965)
Ivan Cerioli (İtalya, 1971)
Rafaâ Chtioui (Tunus, 1986)
Nedyalko Stoyanov (Bulgaristan, 1955)
Jim Nevin (Avustralya, 1931)
Mira Kasslin (Finlandiya, 1978)
Lionel Cox (Avustralya, 1930 – 09/03/2010)
Yury Trofimov (Rusya, 1984)
Joze Valencic (Yugoslavya, 1948)
Maarten den Bakker (Hollanda, 1969)
Aleksandr Dokhlyakov (Rusya, 1942)
Gerrit van Wees (Hollanda, 1913 – 05/05/1995)
Mieczyslaw Nowicki (Polonya, 1951)
Gao Min (Çin, 1982)
Raphael Glorieux (Belçika, 1929 – 19/08/1986)
Pak Chun-Hwa (Kuzey Kore, 1968)
Roman Humenberger (Avusturya, 1945)

 

27 Ocak (10 bisikletçi)

Dante Coccolo (Fransa, 1957)
Inga Thompson (ABD, 1964)
José Luis Rubiera (İspanya, 1973)
Sue Palmer-Komar (Kanada, 1967)
Robert Förster (Almanya, 1978)
Enrique Martinez Heredia (İspanya, 1953)
Hugh Porter (Büyük Britanya, 1940)
Juris Silovs (Letonya, 1973)
José Chacón (Venezuela, 1977)
Gorazd Štangelj (Slovenya, 1973)

 

28 Ocak (16 bisikletçi)

Abdel-Kader Zaaf (Fransa, 1917 – 22/09/1986)
Julian Dean (Yeni Zelanda, 1975)
Valeria Cappellotto (İtalya, 1970)
Kimberley Smith (ABD, 1968)
Bjørn Selander (ABD, 1988)
Gbedikpe Emmanuel Amouzou (Togo, 1954)
Dirk Meier (Almanya, 1964)
Howard Wing (Çin, 1916 – 07/03/2008)
Jesús Rios (Meksika, 1964)
Salvador Rios (Meksika, 1963)
Léon van Bon (Hollanda, 1972)
Hans Bernhardt (Almanya, 1906 – 29/11/1940)
Erwin Jaisli (İsviçre, 1937)
Jozef Zabka (Slovakya, 1975)
Antonio Negrini (İtalya, 1903 – 25/09/1994)
Ruggero Berti (ABD, 1909 – 29/12/1985)

 

29 Ocak (17 bisikletçi)

Henri van Lerberghe (Belçika, 1891 – 10/04/1966)
Karsten Kroon (Hollanda, 1976)
Ron Coe (Büyük Britanya, 1933)
Gaston Rebry (Belçika, 1905)
Sergiy Matveyev (Ukrayna, 1975)
Peter van Doorn (Hollanda, 1946)
Arnold Belgardt (Rusya, 1937)
Petr Bencik (Çek Cumhuriyeti, 1976)
Phillip Richardson (Trinidad ve Tobago, 1949)
Ji Jianhua (Çin, 1982)
Hans Fischer (Brazil, 1961)
Rino Pucci (İtalya, 1922 – 10/12/1986)
Ali Hüryılmaz (Türkiye, 1945)
Francis Higgins (Büyük Britanya, 1882 – 19/04/1948)
Michael Blatchford (ABD, 1986)
Víctor González (Uruguay, 1957)
Paul Bonno (Fransa, 1954)

 

30 Ocak (9 bisikletçi)

Magnus Bäckstedt (İsveç, 1975)
Roger Hammond (Büyük Britanya, 1974)
Bill Nickson (Büyük Britanya, 1953)
Jason Donald (ABD, 1980)
Hervé Dagorné (Fransa, 1967)
Domingo González (Meksika, 1970)
Jerzy Koszutski (Polonya, 1905 15/06/1960)
Flavio Anastasia (İtalya, 1969)
Dave Lettieri (ABD, 1964)

 

31 Ocak (17 bisikletçi)

Henri Desgrange (Fransa, 1865)
Annett Neumann (Almanya, 1970)
Wilfried Wesemael (Belçika, 1950)
Lisa Mathison (Avustralya, 1985)
Ted King (ABD, 1983)
Georges Augoyat (Fransa, 1882 – 22/03/1963)
Anthony Williamsen (ABD, 1880 – 1956)
Mario Gentili (İtalya, 1913 – 19/01/1999)
Luigi Borghetti (İtalya, 1943)
Camilla Larsson (İsveç, 1975)
Mikhail Kountras (Yunanistan, 1952)
Rolf Järmann (İsviçre, 1966)
Craig Adair (Yeni Zelanda, 1963)
Jaap ten Kortenaar (Hollanda, 1964)
Niels van der Steen (Hollanda, 1972)
Marcelo Greuel (Brezilya, 1963)
Walter Pérez (Arjantina, 1973)

* Doğum veya ölüm tarihi ile ilgili çelişkili kaynaklar mevcut.

Kaynaklar:

[1] http://cyclopunk.blogspot.co.uk/
[2] http://www.sports-reference.com/
[3] http://en.wikipedia.org/

Gönlünüzce paylaşın:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>