2013 Ulusal Yol Yarışı Şampiyonları

2013 Ulusal Yol Yarışı Şampiyonları

Dünyada ulusal yol yarışı şampiyonaların en yoğun koşulduğu haftayı geride bıraktık ve birçok ülkede yeni şampiyonlar belli oldu.

 

İşte 2013 ulusal yol yarışı şampiyonları:

 

 

Erkekler Yol Yarışı Şampiyonu Kadınlar Yol Yarışı Şampiyonu
Almanya André Greipel (Lotto-Belisol) Trixi Worrack (Specialized-Lululemon)
Amerika Birleşik Devletleri Fred Rodriguez (Jelly Belly)* Jade Wilcoxson (Optum – Kelly Benefit Strategies)*
Avustralya Luke Durbridge (Orica-Greenedge)* Gracie Elvin (Orica-AIS)*
Avusturya Riccardo Zoidl (Gourmetfein Simplon) Andrea Graus (Team Vienne Futuroscope)
Belçika Stijn Devolder (Radioshack-Leopard) Liesbet De Vocht (Rabobank-Liv Giant)
Brezilya - -
Belarus Andrei Krasilnikau (Aix-en-Provence) Alena Amialiusik
Büyük Britanya Mark Cavendish (OPQS) Lizzie Armitstead (Dolmans Boels)
Çek Cumhuriyeti Jan Barta (Netapp-Endura) Martina Sáblíková
Danimarka Michael Mørkøv (Team Saxo-Tinkoff) Kamilla Sofie Vallin (Team Rytger)
Eritre Meron Teshome -
Estonya Rein Taaramae (Cofidis) -
Finlandiya - -
Fransa Arthur Vichot (FDJ) Elise Delzenne
Güney Afrika Jay Thomson (MTN-Qhubeka) * Ashleigh Moolman Pasio (Lotto-Belisol) *
Hırvatistan Robert Kišerlovski (Radioshack-Leopard) -
Hollanda Johnny Hoogerland (Vacansoleil-DCM) Lucinda Brand (Rabobank-Liv Giant)
Hong Kong - -
İran - -
İrlanda Matthew Brammeier (Champion System) Melanie Späth (Team Tibco)
İspanya Jesus Herrada (Movistar) Ane Santesteban Gonzalez (Bizkaia-Durango)
İsveç Michael Olsson (Team People4you) Emilia Fahlin (Hitec Products)
İsviçre Michael Schär (BMC Racing) Doris Schweizer
İtalya Ivan Santaromita (BMC Racing) Dalia Muccioli (BePink)
Japonya Yukiya Arashiro (Europcar) Eri Yonamine (Team Forza)
Jamaika - -
Kanada Zach Bell (Champion System) Joelle Numainville (Optum-Kelly Benefit Strategies)
Kazakistan Alexander Dyachenko (Astana) -
Kolombiya Walter Pedraza -
Letonya Aleksejs Saramotins (IAM Cycling) -
Litvanya Tomas Vaitkus (Orica-Greenedge) Agne Silinyte (Pasta Zara-Cogeas-Manhattan)
Lüksemburg Bob Jungels (Radioshack-Leopard) -
Macaristan Krisztián Lovassy (Utensilnord) -
Malezya MAT AMIN Mohd Shahrul (Terengganu Cycling Team) -
Moldovya - -
Norveç Thor Hushovd (BMC Racing) Cecilie Gotaas Johnsen (Hitec Products)
Polonya Michał Kwiatkowski (OPQS) -
Portekiz Joni Brandao (Efapel) -
Ruanda Gasore Hategeka -
Rusya Vladimir Isaichev (Katusha) -
Singapur - -
Slovakya Peter Sagan (Cannondale) Alzbeta Pavlendova
Slovenya Luka Pibernik (Radenska) Polona Batagelj (Polet)
Türkiye Nazım Bakırcı (Torku Seker Spor) -
Ukrayna Denys Kostyuk (Kolss) -
Venezuela José Rujano (Vacansoleil-DCM) Danielys García
Yeni Zelanda Hayden Roulston (Radioshack-Leopard)* Courteney Lowe (Optum-Kelly Benefit Strategies)*
Yunanistan Ioannis Tamouridis (Euskaltel-Euskadi) -

* Haziranın 2. yarısında değil de yılın daha erken aylarında koşulan yarışlar

Kaynaklar

  1. http://inrng.com/2013/06/2013-national-championships-summary/
  2. http://www.procyclingstats.com/race/Tour_de_France_2013-Startlist
  3. http://www.kicker.de/news/radsport/startseite/588317/artikel_greipel-schnappt-sich-das-meister-trikot.html
  4. http://www.cyclingweekly.co.uk/news/latest/539009/mark-cavendish-wins-british-road-race-national-championship.html

Sayfanın oluşturulma tarihi: 24 Haziran 2013
Sayfanın son güncellenme tarihi: 24 Haziran 2013

Konu yazarı

Yorum Yok

Yorum Bırak