İnceleme: Paris-Roubaix 2014 – Niki Terpstra’s Monumental Ride

Geçtiğimiz Pazar günü, parke taşlı klasikleri Paris-Roubaix ile kapattık. Bundan sonra artık tırmanışlı klasiklere geçiyoruz. Onların sonrasında da artık etaplı turlar ağırlığını koyacak. Fransa Turu’na hazırlanan bisikletçiler bir yandan haftalık turlarla form tutmaya çalışacaklar, diğer yandan da Giro başlamış olacak ve her gün gözlerimiz/kulaklarımız İtalya’da olacak.

Niki_Terpstra-roubaix 2014 cobb_2881011b

Şimdi paylaşmak istediğim videoyu Omega Pharma – Quick-Step resmi Youtube hesabından paylaşmış. Pazar günkü Paris-Roubax öncesini, yarış sürecini ve sonrasını birçok farklı kamera aracılığıyla çekip yarış sonrasında Niki Terpstra’nın özel röportajıyla harmanlayıp bu önemli zaferi kutlamak istemişler. Güzel de olmuş. Takım arabasındaki ve yol kenarındaki çekimler de ayrı bir değer katmış.

Keşke her önemli yarış sonrası bu tarz videolar yapılsa. Günümüzde artık bunun çok külfetli olmadığını düşünüyorum. Özellikle de takımlar bu şekilde kendilerini daha çok tanıtıp daha tanınabilir de kılabiliyorlar. Böylesi videolar yıllar sonrasında bile izlenip bu önemli zaferler yâd edilecek, bu bir gerçek.

İşte Niki Terpstra ve Paris-Roubaix 2014:

Foto: http://www.telegraph.co.uk/sport/othersports/cycling/10763785/Paris-Roubaix-2014-Niki-Terpstra-solos-to-victory.html

Sayfanın oluşturulma tarihi: 18 Nisan 2014
Sayfanın son güncellenme tarihi: 18 Nisan 2014

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir