2015 Formaları: Etixx – Quick-Step

Yeni bir takım ismiyle daha karşınızdayız. Omega Pharma – Quick-Step, bu sene Etixx – Quick-Step olarak yarışacak. Aslında sponsor değişikliği yok ama Etixx markasını daha öne çıkarmak için yapılmış bir hamle bu. Takımın ismini de aslında 1 kelime kadar kısalttığı için bu değişikliği hoş karşılamadım desem yalan olur.

Omega Pharma -> Etixx değişilikliği dışında neler var diye sorarsanız formanın önüne ve arkasındaki turkuaz oranın arttırıldığını söyleyebiliriz. Formanın alt aşağısı geçen sene neredeyse komple siyah iken şimdi turkuaz. Sizin de artık bildiğiniz gibi burada karanlık (koyu renkte) forma yazıları yaza yaza içimiz bunaldı, o nedenle turkuaz gibi renklerin formalarda daha geniş yer kapladığını görmek sevindirici her zaman.

Ufak değişikliklere gelelim, kolların uçlarında greenway yazıyor artık. Formanın önündeki küçük sponsor logolarında Specialized kırmızı renkten beyaza geçiş yapmış. Renson’ın yerini Klein Constantia almış. Klein Constantia, Güney Afrika kökenli bir şarap markası anladığım kadarıyla. İlgilenenler için internet sitelerini paylaşayım – link.

Geçen seneye göre gözlerden kaçmayan diğer bir değişiklik ise artık formalarda UCI Team Time Trial logosunun bulunmayışı. Dünya şampiyonasına ticari takımların takım zamana karşısı yeniden eklendiğinden beri (2012), yüzü gülen taraf hep Omega Pharma – Quick-Step olmuştu ve formalarında bu logoyu taşıyorlardı. Ama 2014 sonunda bu devir kapandı ve bu logo artık BMC formalarında. BMC’nin 2015 formalarını görmediyseniz de – link.

etixx - quick-step front
etixx - quick-step back
keisse
cavendish keisse sleeves
Takımın forma tanıtımında Cavendish ve Keisse’nin fotoğrafları var. İkili bildiğiniz gibi Gent ve Zurich 6-day yarışlarında yarışmıştı bu kış.

velodrome presentation 03
Geçen sene olduğu gibi takımın yeni sezon tanıtımı yine bir veledromda gerçekleşti. Bu güzel uygulamayı devam ettirmişler, umarım gelenekselleşir tez zamanda. Peki hangi veledromu kullandılar dersiniz? Gent’teki Eddy Merckx veledromu.

velodrome presentation 01
Bu seneki takım sunumunu canlı takip etme şansım olmadı ama geçen senekini izlemiştim. Fotoğraflara ve ilgili haberlere bakılırsa bu sene de benzer bir program izlemişler. Yani takım sunumunda sadece bisikletçiler bisikletleriyle çıkıp boy göstermiyorlar, aynı zamanda yarışıyorlar, gruplar halinde pist yarışlarındaki hünerlerini gösteriyorlar.

velodrome presentation 02
Henüz daha gözlerimizin alışamadığı bir görüntü, gökkuşağı mayo içerisinde Kwiatkowski.

Cycling: Team Etixx - Quick-Step 2015 / Media Day
Bu fotoğraf da takımın antrenman kampından.

Takımın 2014 formalarını merak ediyorsanız, 2014 Formaları: Omega Pharma – Quick-Step
2013 formaları içinse, 2013 Formaları: Omega Pharma – Quick-Step

Kaynaklar

  • http://www.etixx-quickstep.com/en/gallery/show/etixx-quick-step-outfit-2015/1008/page/3
  • http://www.etixx-quickstep.com/en/gallery/show/etixx-quick-step-velodrome-showcase/1015/page/3
  • http://www.etixx-quickstep.com/en/news/show/etixx-quick-step-velodrome-showcase-live-on-team-website/2041
  • http://www.etixx-quickstep.com/en/news/show/etixx-quick-step-presented-to-the-media-in-calpe/2040

Sayfanın oluşturulma tarihi: 31 Ocak 2015
Sayfanın son güncellenme tarihi: 31 Ocak 2015

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir